Několik slov úvodem...

Chovem NO se zabýváme již od roku 1998. V tu dobu jsme zakoupili chovnou fenu Niwu Kolorado. Niwa byla velmi úspěšná, stala se Klubovou vítězkou 1998 a získala i titul BOB. Odchovali jsme na ní 3 vrhy štěňátek. Tito její potomci byli zapsáni na CHS Vitaxis. S jejím majitelem, panem Fialou, jsme v tu dobu úzce spolupracovali. V chovu se dále uplatnili Faria, Fancy, Fargo, Ikaro, Ir a Icory Vitaxis. Dcera Niwy, Faria Vitaxis, se stala v roce 2003 matkou A vrhu naší CHS Orsi Bohemia. Uchovněni byli Artemis, Ares a Arny OB.
V naší CHS nyní působí 2 chovné feny - Artemis OB a vnučka Farii, Gipsy Sherak. Artemis je matkou vrhů B, C, E a F. Do chovu se chystá několik jejích potomků. Matkou vrhu D je Gipsy Sherak. I její potomci se již účastní výstav a v budoucnu se také zařadí mezi chovné jedince. Dále vlastníme 2 chovné psy. V chovu se již mnoha vrhy a velmi úspěšnými potomky proslavil Xandy Vitaxis - syn Farii. Xandy byl i výstavně úspěšný, je Českým šampionem a vítězem mnoha výstav.
Mladý pes Unico Z Kyjovského údolí se do chovu zařadil teprve nedávno a jeho potomci jsou ještě velmi mladí. Do chovu dále připravujeme nadějného psa - vnuka Xandyho - Puerta Rica Provocativo.
Vlastníme i mladého vlkošedého psa Zaka Z Milberku, nyní je v držení naší kamarádky a výcvikářky Ireny Stránské. Rádi bychom, aby zvířata z naší CHS dělala radost nám i svým majitelům.       
2010- únor 2011